Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Dworek” usytuowane jest w centrum Chybia i przeznaczone dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.  

Na przełomie 2005 i 2006 roku pierwszy z budynków przeszedł gruntowny remont i został dostosowany do wymogów placówek oświatowych, przy jednoczesnym zachowaniu jego specyficznego klimatu i atmosfery. Obiekt ten mieści się w pięknym, dużym ogrodzie a swym wyglądem przypomina mały dworek. To przywiązanie do tradycji i stylu placówki sprawiło, iż w powołane do życia w 2007 roku przedszkole, otrzymało nazwę „Bajkowy Dworek”.

 Organem prowadzącym i założycielami placówki są Państwo Danuta i Krzysztof Pietroszek – to w ich głowach kilkanaście lat temu zrodził się pomysł i wizja „Bajkowego Dworku”, która kontynuowana jest do dnia dzisiejszego. Ich zaangażowanie i pomysł na pracę z dziećmi sprawił, że placówka systematycznie się rozwija  Przedszkole z roku na rok zmienia się też wizualnie by być miejscem przyjaznym dla dzieci.

Placówka mieści się w trzech budynkach. W budynku pierwszym i drugim mieszczą się sale dla poszczególnych grup wiekowych  z wydzieloną szatnią oraz własną łazienką co znacznie usprawnia organizację pracy i pozwala na doskonalenie umiejętności samoobsługowych u dzieci. Trzeci budynek został oddany do użytku w 2015 roku, mieszczą się w nim gabinety specjalistyczne – logopedy, psychologa, pedagoga i fizjoterapeuty. Każdy gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i pomoce które mają podnosić jakość i atrakcyjność oddziaływania wychowawczo-terapeutycznego prowadzonego w przedszkolu.

Teren przedszkola jest ogrodzony a wejścia do budynku zabezpieczone. Położenie ogrodów pozwala na odizolowanie bawiących się dzieci od gwaru ulicznego. Ponadto mając na uwadze rozwój dzieci teren ogrodu został podzielony na trzy strefy, każda z nich uwzględnia inne aktywności dzieci:
Pierwsza strefa to dwa place zabaw na terenie których znajdują się huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica, mostek, małpi gaj, domek i zabawki wodne. W centralnej części usytuowano tutaj stoliki na których podczas pobytu dzieci znajdują się kredki i różne masy plastyczne. Taki podział placu zabaw wspomaga wielostronny rozwój przedszkolaków.
Druga strefa to „figlo park” na terenie którego znajdują się zabawki dostosowane do dzieci młodszych – duże auta, tunel stonoga, domki, mniejsze zjeżdżalnie i stoliki. Trzecia strefa, nazywana ogrodem ciszy  mieści się wśród drzew i krzewów służąc naszym podopiecznym zarówno do zajęć relaksacyjnych jak i do prowadzenia zajęć programowych. Umieszczone tam stoły i ławki umożliwiają prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu – na którym to, jeśli tylko pogoda pozwala staramy się być jak najczęściej.

W tej części znajduje się także ogródek owocowo-warzywny w którym każda grupa prowadzi zajęcia z ogrodoterapii – sadząc i pielęgnując wybrane przez siebie rośliny. Z myślą o zabawach na śniegu w ogrodzie przedszkolnym przygotowano także górki zimowe, które umożliwia dzieciom zjeżdżanie na sankach w tym okresie.

Przedszkole ma jeszcze wiele pomysłów na  udoskonalenie prowadzonych działań i  stara się je na miarę swoich możliwości systematycznie wcielać w życie.